3×3 Adelaidē tuvojas ar joni!!!

 Decembris klāt un tas nozīmē, ka 3×3 “Dzintarkrasts” Adelaidē jau pavisam tuvu. Programma no 2.-7.janvārim 2023.g. gandrīz gatava un dalībnieki arī sāk pieteikties. Pieteikšanās datums līdz šī gada 10.decembrim, bet ja vajag nelielu pagariājumu lūdzu sazinieties ar Mārīti Rumpi (m.rumpe@gmail.com).  Ja vēl īsiti nevarat izdomāt jā vai nē, braukt vai nebraukt, tad lasiet cītīgi un izlemiet vai varat ko tādu palaist garām!

Kā jau minējām iepriekšējos rakstos viesi no Latvijas būs etnomūziķis un peadgogs Ēriks Zeps un lībiešu dziedātāja, tautas mūziķe un “Skandenieku” vadītāja Julgī Stalte. Abi mūziķi vadīs folkloras un muzicēšanas ievirzi. Paldies Latvijas Kultūras Ministrijai par atbalstu mākslinieku apciemojumam Austrālijā. 

Kā nākošais tālais viesis no cita kontinenta, būs latvisko rotu ievirzes vadītājs Andris Rūtiņš. Viņš ir mākslinieks un pedagogs, kurš ir pavadījis lielāko daļu mūža ASV. Viņš ir mācījis L.U. Pedagoģijas fakultātē un augstskolās, vidusskolās un citās mācību iestādēs ASV. Viņš īsu laiku ir strādājis par metālrestaurātoru un tulku Latvijas Nācionālā vēstures muzejā un ir mācījis rotu kalšanu, pamatojoties uz Austrumbaltijas arheoloģiskiem paraugiem, daudzos latviskā mantojuma pasākumos ilgāk nekā trīs gadu desmitus. Viņš ir uzstājies folkoras kopās un pārdod savus darbus un ar tiem saistītas grāmatas Balticsmith.com. Ģimene ASV, LV un AU.

Būs arī ļoti interesanti referāti rīta programmā. Kā pirmā 3.janvārī mūs apciemos Kristi Biezaite no Robe, lai stātītu, savu ceļu kā viņa tikusi “No rokdarbiem – līdz mākslai” un cik daudzveidīgi ir dabas materiāli, kas mums ikdienā ir apkārt un kā tos pārvērst mākslā. Arī Julgī un Ēriks uzstāsies ar referātiem par to, kā viņiem ir gājis Sibīrijas ekspedīcijā, mūsu jautājums bija vai Sibīrijā ir dzintars?

Mūsu ievirzēs varēs arī aust kopā ar Ivetu Leitasi, gatavojoties Dziesmu svētkiem varēs šūt tautiskas somiņas kopā ar Vizmu Boag, koklēsim ar Pēteri Strazdu, tie, kam latviešu valoda nav dzimtā valoda varēs arī mācīties latviešu valodu ar kādu no skolotājām, dosimies pastaigās ar Andris Rumpi un protams diskutēsim par politiku ar Uldi Ozoliņu

Bērnu ½ x ½ arī būs ļoti darbīga, Ēriks un Julgī mācīs rotaļas, Dace Freija vadīs pirkstiņ nodarbības un būs arī aktīvas izklaides.  

Lai gan Austrālijā janvārī ir aizliegta dzīva uguns liesma pludmalēs, mēs tomēr gribējām, lai nometnes dalībnieki sajūt un izdzīvo “Jūras daudzinājumu”, tāpēc vienu vakaru visi dosimies pie jūras un Ērika un Julgī vadībā izbaudīsim šo skaisto rituālu ar stilizētu ugunskuru.  Un būs vēl un vēl… arī pudurus šogad pirmo reizi esam ieplānojušas savādāk. Gribējām, lai ir vairāk aktivitātes kopā ar bērniem, tāpēc sadalījām puduru nodarbības puišu un meitu kategorijās, lai sievas, mātes, meitas un vecmāmiņas var darboties kopā un tā pat vīri, dēli, vectēvi. Lai ir kopā būšanas prieks un skaistas atmiņas.  Puduru vadīšanā, katru dienu iesaistīsies kāds no nometnes dalībniekiem. 

Ļoti ceram jūs satikt un jauki pavadīt kopā laiku no 2.-7.janvārim Adare, Victor Harbour. Pieteikšanās anketas atrodamas mūsu Facebook lapā, vai arī var sazināties ar Mārīti Rumpi un saņemt saiti.

Paldies un uz tikšanos.

Mārte & Dace