16. nometne

Nometnes Zīme

Snapshot 2007-07-14 16-07-33


3x3 nometne notika 1998. gada 19. – 26. jūlijam.


Nometnes vadītāja Aloida Jurčenko.


Latvijas austrumu daļā Veremu pagasta teritorijā atrodas dabas liegums Adamovas ezers ar apkārtējo ainavu. Šis liegums dibināts 1977. gadā. Platība 441 ha. Dabas liegums ir Latgales augstienes Burzavas paugurainē. Virs apkārtējiem pazeminājumiem un mežu masīviem izceļas pauguri, kuru absolūtais augstums 160 – 190 m virs jūras līmeņa, atsevišķās vietās sasniedzot 200 – 210 m virs jūras līmeņa. No pauguriem Adamovas ziemeļu daļā paveras gleznains skats uz ezeru ar piecām mežainām salām un trim niedru puduriem.

Apkārtējo teritoriju kultūrvēsturiskā nozīme saistās ar Laboržu (Labvāržu) un Adamovas vārdu. 18.gs. Laboržu muižas īpašnieks bija Frīdrihs Zigsmunds Korfs, Krustpils muižas īpašnieka Nikolausa fon Korfa dēls. Viņš bija Rēzeknes un Asūnes stārasts.


Adamovas nometnē piedalījās 205 dalībnieku no Latvijas, ASV, Kanādas un Krievijas.


Kopreferāti: „Latvija starp divām pasaulēm”, „Rēzeknes un tās rajons šodien un rīt”, „Netradicionālā medicīna”, „Latgales zemnieka sēta”, „Latgales kultūrvēsturiskais mantojums” un „Ģimenes godi”.Nodarbības bērniem: Radošās nodarbības (3 – 7 g.v. bērniem), ganiņu gaitas (8 – 13 g.v. bērniem), rokdarbi, keramika, ādas apstrāde, folkloras dejas, mākslas nodarbības, teātris, darbs ar koku, sporta spēles.


Praktiskās ievirzes visai dienai: Rotkalšana, ādas apstrāde, grāmatu iesiešana, keramika, alus brūvēšana, nometnes avīzes veidošana, nometnes TV.


Ievirzes jauniešiem no 13 g.v. un pieaugušajiem: Ģimeņu seminārs, filozofija un ētika, sabiedrība un politika, metālkalšana, floristika, Latgales vēsture, kultūrvēsture, Latgales folklora un tautas instrumentu spēle, latgaliešu virtuve un veselīgs uzturs, klūdziņu un vīžu pīšana, kokapstrāde, aušana.


3x3 Adamovas nometnes pasākumi.


Iepazīšanās vakars „Īlyužeņas”, svētbrīdis Jēzus Sirds katedrālē, baznīcas jauniešu kora koncerts, talka Fr.Trasuna muzejā „Kolnasātā”, ugunskuru romantika Adamovas ezera krastā.


Atelpas brīži: Etnogrāfisko rotu meistara N.Kudiņa darbu izstāde, vizināšanās un izjāde ar z/s „Untumi” zirgiem, D.Sproģes un K.Bindukas darbu izstāde, keramikas cepļa izņemšana un filatēlijas izstāde.


Pirms vakariņu programmas: Tikšanās ar literatūrzinātnieci I.Salceviču un dzejnieku A.Kūkoju, bērnu popgrupa HIP – HOP, tikšanās ar valsts jaunatnes iniciatīvu centra direktoru R.Beinaroviču un ANO izrāde „Īkstītis”.


Kopīgas vakara programmas: Deju kolektīva „Dziga” uzvedums, Rēzeknes tautas teātra izrāde M.Zaļaiskalns režijā O.Rupaiņs „Dzymto zeme”, mākslas filma „Likteņdzirnas” un tikšanās ar radošo grupu – J.Streiču, I.Kalniņu un A.Zeltiņu, sporta svētki un ģimeņu stafete, pirts un noslēguma koncerts – ieviržu dalībnieku uzstāšanās.


Ārpus programmas aktivitātes, vakarēšanas: Ģitāristu vokālais ansamblis „Nojausma”, Latgales etniskās kultūras centrs „Māra” Gunāra Stroda vadībā, I. Kalniņš un A. Zeltiņa dzied 3x3 ansambļa pavadījumā, nakts orientēšanās  un Rikavas etnogrāfiskais ansamblis.


Ekskursijas: Lūznava – Zosna – Puša, Feimaņi – Jasmuiža – Aglona.