3x3 Īrijā šogad notiks trešo reizi


Sandra Bondarevska

Īrijas latviešiem 3x3 nometnes ir kļuvušas par neatņemamu latviskas dzīves sastāvdaļu, lai gan pirmā 3x3 notika tikai pirms trim gadiem. Ja pirmajā gadā dalībnieki bija jāpārliecina un daudz jāstāsta par to, kā nometne darbojas un kāds ir tās uzstādījums, tad šā gada janvārī jau sestajā dienā pēc pieteikšanās izsludināšanas brīvu vietu nometnē vairs nebija. Laikam ir lieki piebilst, cik iepriecināti bijām par šo atsaucību.

Lough Lanagh atpūtas bāzē Kāslborā (Castlebar) Īrijas rietumos, kur nometne notiks jau otro reizi, varam uzņemt 140 dalībniekus un tāpat kā 2013.gadā arī šovasar latviešu ciematiņā pulcēsies tautieši tepat no Zaļās salas, Lielbritānijas, Latvijas un šoreiz arī no Francijas.

Nometnes tēma šogad Īrijā būs “Laipas” un sauklis - “Tēvu tēvi laipas meta, bērnu bērni – laipotāji”.

Jau otro gadu nometni vadīs Ingunas un Imanta Miežu ģimene no Dublinas. Pirmajā nometnē viņi bija tikai dalībnieki, bet tagad abi ir nometnes rīkotāji ar “stāžu”. Viņiem palīdzēs trīs dēli – Mikus, Krišjānis un Niklāvs, kā arī mazmeita Līva, kura uz nometnes laiku ciemosies Īrijā, jo ar saviem vecākiem dzīvo Latvijā. Tikai pāris dienas pēc pagājušā gada nometnes noslēguma Inguna un Imants sagaidīja arī savu pirmo mazdēlu Marku. Viņam šī būs pirmā nometne. Pagaidām vecvecāki vēl nav pārliecināti, vai Markus pats kļūs par nometņotāju arī klātienē, bet te noteikti jāatzīmē, ka visu iepriekšējo gadu viņš cītīgi “piedalījās” 3x3 plānošanas procesā, jo visas padomes sapulces taču notika tieši pie viņiem, kā mēs sakām – Miežu mājā Dublinā.

Inese Krūmiņa,  Latvijas 3x3 padomes priekšsēde, Inguna un Imants Mieži, nometnes vadītāji, Vita Ķikuste, Sandra Bondarevska

No labās puses Inese Krūmiņa, Latvijas 3x3 padomes priekšsēde, Inguna un Imants Mieži, nometnes vadītāji, Vita Ķikuste, Sandra Bondarevska

Ingunas profesija ir žurnāliste, viņa dzied latviešu korī un vada latviešu luterāņu draudzi Īrijā, Ingunas vīrs Imants ir viens no latviešu ziņu portāla Baltic-Ireland dibinātājiem un aktīvi darbojas Īrijas latviešu uzņēmēju klubā. Šogad viņš iecerējis 3x3 nometni iemūžināt arī video stāstos.


Īrijas 3x3 nometnes laikā notiks vairāk kā 20 ieviržu un pusi no tām vadīs Ieviržu vadītāji no Latvijas. Jau trešo gadu pie mums brauks Inese un Jānis Atis Krūmiņi, kuri šovasar paši vada arī nometni Rucavā. Inese Īrijā mācīs pareizi pērties latviešu pirtī, bet Jānis darbosies kopā ar puikām Vilku mācības ievirzē. Taisnības labad noteikti jāpasaka, ka šogad Vilku pulkā pieteikušās arī vairākas meitenes. No Latvijas gaidām ciemos arī baltu valodnieku Austri Grasi un viņa dzīvesbiedri Ievu Freinbergu. Jauna un iepriekš nebijusi šīs vasaras nometnē Īrijā būs Rotu kalšanas ievirze un arī Vienkocis, kuras laikā ar grebšanu, urbšanu un slīpēšanu uztaps ne viena vien koka karote vai stabule. No Latvijas gaidām arī Animācijas filmu veidošanas ievirzes vadītāju Agritu Saulīti un Mūzikas un folkloras vadītāju Ingunu Žogotu. Jaunums šogad nometnē būs Uzņēmēju kursi, kuru devīze ir “Pats sev priekšnieks”. Kursu vadību apņēmusies nodrošināt Latvijas Biznesa vadības koledža.

Tāpat, kā citās valstīs, kur latviešu bērni apmeklē mītnes zemes skolas, arī mums ir svarīgi, lai bērni ne tikai runātu latviski, bet mācētu arī rakstīt un lasīt savā dzimtajā valodā. Mazajiem nometnes dalībniekiem piedalīšanās latviešu valodas nodarbībās “Riti raiti valodiņa” būs obligātas.

Bez Ievirzēm 3x3 nometnē paredzēta arī virkne vakara pasākumu – Svētbrīdis, Daudzinājums, koncerti, pārrunas un diskusijas. Un noteikti gaidām arī ciemiņus no Latvijas Kultūras ministrijas. Kāpēc? Tāpēc, ka šogad pirmo gadu ministrija latviskajām 3x3 nometnēm pasaulē ir piešķīrusi atbalsta finansējumu, kas noteikti palīdzēs un atvieglos nometņu rīkotāju rocību. Īrijas 3x3 padome par šo atbalstu Kultūras ministrijai saka vislielāko paldies!

Lai uzzinātu vairāk ar 3x3 Īrijā, aicinām ieskatīties mūsu interneta mājas lapā http://www.3x3irija.com/.
Lapu veidoja Gundars Kalniņš (Gundars.Kalnins@3x3.LV)