Malnavas 3x3

  Laikā, kad dienas ir īsas, bet  naktis visgarākās, Latvija un latvieši ir Ziemassvētku gaidās. Tas ir laiks, kad miers un gaišums ienāk mūsu dvēselēs, kad, atskatoties uz aizvadīto gadu, kavējamies atmiņās, vērtējam un pārvērtējam padarīto, kā arī kaļam jaunus plānus nākošajam gadam. 

Arī 2008. gada vasarā 3x3 kustība turpinās apceļot Latviju. Nākošās vasaras pirmā  pieturvieta būs  Ludzas rajona Malnavā, kur  Malnavas koledžas darbīgā saime savās mājās jau gatavojas uzņemt ciemiņus no  visas pasaules.

27062008(005)

Malnavieši lepojas ar savas puses vēsturi, sakoptu vidi,  tīru gaisu un mežiem, kas  priecē un dod miera izjūtu.

Malnava ir sena  apdzīvota vieta  tirdzniecības ceļu krustpunktā, kuri ved gan uz Rīgu, gan uz lielākajām Krievijas pilsētām –Sanktpēterburgu ziemeļos, Maskavu austrumos, gan uz Poliju un citām zemēm rietumos. Tuvākā  apdzīvotā vieta ir Kārsava -2 km, bet līdz  Ludzai - 28 km.

Malnavas nosaukuma rašanos it kā pamato vairākas leģendas.  Kad 1782-1799.g. zemnieki izceļojuši no muižas, meklēdami labākus dzīves apstākļus, tad savu kungu viņi iesaukuši par "melno kungu" (latgaliski "malns"), no tā arī radies nosaukums - Malnava.  Cits nostāsts vēsta, ka kādreiz kāds kungs, kurš slikti pratis latviešu valodu, apstaigādams visas zemnieku mājas, secinājis, ka visās ir milti. Pa ceļam, ieejot kādā nabadzīgā būdelē, nojautis ka šeit miltu nebūs. Gribēdams pateikt, lai saimniece samaļ graudus, kungs teicis: "Mal!" Bet saimniece atbildējusi: "Nava!" ā arī, saliekot kopā, radās šis nosaukums.

27062008004_textmedium  

Malnavas muiža dokumentos minēta kopš 1774.gada. Tā ir vairākkārt pārbūvēta.

Ievērības cienīgs ir  Malnavas parks, kurš ir kultūrvēsturisks objekts, stādīts ap 1830.gadu - grāfa Šadurska laikā un ieskauj Malnavas muižas kompleksu. Parks ir viens no vecākajiem Latvijā un, ja to nebūtu skāris karš, būtu ar  aizrobežu sugām bagātākais. 

Kopš 1921 gada, Malnavas muižas ēkās  ir izvietojusies  lauksaimniecības  izglītības iestāde. Arī pašlaik Malnavas koledžā dažādas ar lauksaimniecību saistītas zinības apgūst  Latgales jaunieši, bet  brīvajā laikā nodarbojas ar sportu, dzied vai dejo.

Šajā sakoptajā un viesmīlīgajā vietā, ja vien nolemsim būt klāt,  arī mums būs iespēja iedzīvoties un  no 29. jūnija līdz 6. jūlijam un  pavadīt 7 darbīgas, neaizmirstamas dienas 3x3 gaisotnē.

Nometnieki tiks izmitināti studentu viesnīcā turpat skolas teritorijā. Skolā ir plašas mācību telpas, sporta zāle un darbnīcas, kas tiks nodotas nometnieku rīcībā.

  Kā jau līdz šim tas ir bijis, arī šai nometnē darbošanās būs ļoti intensīva. Dienas gaitā būs iespēja, atbilstoši vecumam un katra interesēm, gan noklausīties rīta referātu, gan strādāt roku un prāta ievirzēs. Darbosies ģimeņu seminārs, folkloras, literatūras, vēstures un politikas ievirzes, vides dizaina, seno rotu, keramikas, pasaku, teātra,  ģitāras spēles un citas darbnīcas. Kopā ap 30 ievirzēm, gan pieaugušajiem, gan bērniem. Bēbīšu skoliņa pulcēs māmiņas un tēvus ar pavisam maziem bērniņiem.  Vakara programma būs domāta visai ģimenei. Pirms došanās gulēt, mazie nometnieki piedzīvos  brīnumus pasaku zemē, bet lielākie varēs piedalīties vēlajā vakara programmā, lecot dančus vai dziedot senajā muižas klētī ierīkotajā mājīgajā kafejnīcā.

27062008(001)

  


Jau ilgāku laiku katrā 3x3 nometnē Latvijā  ir galvenā tēma, kura caurvij nometnes darbības saturu. Šoreiz mēs domāsim par mūsu spēka avotiem, lai spētu  būt kontaktā ar savu dzīves enerģiju, kad dzīve ir svētki, kas izpaužas cilvēka attieksmē pret dzīvi, un tāpēc parka Mīlestības kalniņā daudzināsim tēvus.

Nometnes laikā dosimies tuvākos un tālākos ceļos, iepazīstot šīs puses ļaudis, dabu un tikumus, baudīsim kultūras programmu,  kā arī paši rādīsim savu varēšanu.

Nometnes laikā darbosies nometnes koris, tādējādi būs iespēja ielocīt balsis pirms Lielajiem Dziesmu svētkiem. Visi interesenti varēs pagūt laikus  ierasties Rīgā un klātienē vērot vai arī paši piedalīties krāšņajā Dziesmu svētku dalībnieku gājienā 6. jūlijā.

27062008 

 Lai gaiši un priecīgi Jums Ziemassvētki!

 Lai Jaunajā gadā piepildās pat vispārdrošākie sapņi!

ASV un Kanādas dalībniekus lūdzam pieteikties līdz 1. jūnijam, rakstot vai zvanot Arnoldam Rupertam, 2141. Brunsink N.E., Grand Rapids, MI 49503, USA.  Tel. (616)456-8023, e-pasts liga3x3@iserv.net  Austrālijā pieteikumus pieņem Arnis Siksna, 4 Marmindie St., Chapel Hill, Q 4069, Australia.  Tel. 61-7-3378-0319, e-pasts a.siksna@mailbox.uq.edu.au Dalības maksa ir $225.- US personai, bet ne vairāk kā $575.- kodolģimenei, bērniem līdz 7 gadiem puscena.  Dalības maksā ietilpst nedēļa apmešanās, trīs ēdienreizes dienā, darba materiāli (izņemot rotu kalšanā), ik dienas nometnes avīze un transports  no Rīgas un uz Rīgu.


Nometnes vadītāji, Aloida un Viktors JurčenkoInformācija par Malnavas 3x3