Reiņa skats uz nometni


Viss sākas ar nometnes atklāšanu, kurā tika iepazīstināti dalībnieki ar nometnes ieviržu vadītājiem un atbildīgajām personām, tad tiek izrādīta nometne, ierādītas guļvietas un pilsēta, tiek rīkotas arī ekskursijas. Dienas beigās, visi tika ielūgti pie pazīstamā folklorista Austra Graša un Folkloras raidījuma “Klēts” režisores Ievas Freinbergas, kuru mājās – “Ģendertos”. 

Tur visi varēja izdancoties, izdziedāties, labi paēsties un padzerties. 
Katrs kurš vēlējās ēst varēja nobaudīt zupu ar svaigi ceptu maizi, kā arī uz ugunskura ceptu cūkas gaļu, ar kartupeļiem, sautētiem kāpostiem un sēņu mērci. Uzdzert varēja paštaisītu, vēsu alu, vai kvasu. Pēc ēšanas sākās danči un rotaļas, līdz pat rīta gaismai. 
     Otrā diena sākās ar rīta rosmi, kuru apmeklēja tie, kuri tik agri varēja piecelties. Pēc tam sekoja brokastis, kuras neviens nekavēja. Tad bija iespēja noskatīties 3 x 3 ziņas, kurās varēja atcerēties vakardienas labākos mirkļus. Pēc filmas noskatīšanās jau sākās pirmās – rīta ievirzes, kuras samērā mierīgas. Kad miegs bija pievārēts, un kaut kas arī izdarīts, varēja atkal paēst, šoreiz pusdienas. Gandrīz kā tradīcija šajā nometnē ir dziedāt “galda” dziesmu pirms ēšanas. 

    Kad visi ir atguvuši spēku un ir gatavi atkal mācīties jaunas gudrības, ir laiks doties uz pēcpusdienas ievirzēm. Pēc tam tiek dots brīvais laiks, apmēram 45 minūtes, kuru laikā tev ir iespējams satikties ar ievērojamiem cilvēkiem, dziedāt korī vai darīt ko citu. 
Pirmsvakariņu aktivitātes nav obligātas, un tās var mainīt katru vakaru, šajā laikā ir iespējams arī sportot, vai vienkārši pastaigāties apkārt. Un kad kāds laiciņš ir pagājis jāiet atkal atgūt spēki pie vakariņu galda. 
   Pēc vakariņām norisinās dažādas tikšanās ar īpašiem cilvēkiem un dažādas aktivitātes. Tad jau ir pienācis vēls vakars, un mazākajiem nometniekiem ir jādodas gulēt, tāpēc tiem tiek stāstīta pasaciņa, lai labāk miedziņš nāktu.
     Kad bērni ir iemidzināti, vecāki un pusaudži var doties izklaidēties, jo no plkst. 21:30 sākas nakts dzīve, kad notiek nīkšana. Tiem kam tīk dziedāt, tie dzied, tie kam tīk dejot, tie dejo, izturīgākie var dziedāt līdz pat rītam. Ja kādam šajā laikā uzmācas slāpes, vai spēki ir izsīkuši skolas kafejnīcā vienmēr bija vaļā, kur var dabūt vēsu dzeramo un kaut ko ēdamu.
    Ievirzes nav obligātas, ja vēlies vari izbaudīt katru dienu citu ievirzi, tas rada tādu jauku, brīvu sajūtu, jo tu zini ka vari darīt ko vēlies - iet uz veikalu, peldēties, u.t.t. Vakaros notiek daudz dažādu pasākumu, kur iespējams iepazīt tradīcijas, radoši izpausties un labi pavadīt laiku.


Bildes izmantotas no Baibas Krūmiņas foto albūma