Pelčos – starp savējiem

Foto un Video


Starp daudzām izvēlēm, kā nākamvasar interesanti pavadīt vienu nedēļu, 3x3 saiets Pelčos pie Kuldīgas no 24. līdz 31. jūlijam noteikti varētu patikt vislabāk.

Jautāsiet – kāpēc gan? 

Pirmkārt, tā ir lieliska iespēja būt kopā visai ģimenei, jo 3x3 gaida gan jauniešus, gan pieaugušos, gan pavisam mazus bērniņus. Otrkārt, visiem būs ko darīt atbilstoši katra vecumam, interesēm, prasmēm, gaumei. Saieta saturs  būs ļoti daudzveidīgs – galvas ievirzēs  varēs gudrot un diskutēt par politiku, vēsturi, psiholoģiju, ētiku un reliģiju, meklēt savus spēka avotus, roku ievirzēs darināt sev rotas, keramikas, koka izstrādājumus, aust, zīmēt,  gleznot, apgūt Kurzemes ēdienus, fotografēt utt., kustību ievirzēs – spēlēt teātri, dziedāt korī, dancot latviskos dančus, sportot, doties mežā, sevi pārbaudot un  sadraudzējoties ar dabu.  Tiem, kas vēlas tikt pie sava arheoloģiskā tautastērpa, būs iespēja pašūt lina kreklu, noaust celaini un sašūt vilnas auduma brunci no iepriekš pasūtīta materiāla. Jaunums būs smilšu terapijas nodarbības, šahs, ievirze, kā iekārtot savu mājokli, lai tas būtu gan mūsdienīgs, gan latvisks.

Saietā darbosies gan jau kustībā labi zināmi lektori un meistari kā Līga Ruperte, Māra Tupese, Uldis Siliņš, Māris Ķirsons, Ilga Reizniece, Inese Krūmiņa, Diāna Apele, Lilija un Edgars Lipori, Andris Tomašūns u.c., gan jaunpienācēji.

Treškārt, saiets notiks brīnišķīgā vietā – Pelču pilī ar skaistu terasi un plašu, koptu parku, un Pelču internātskolā-attīstības centrā, kur ir modernas darbnīcas, ļoti labi sadzīves apstākļi un pats galvenais – atsaucīgi ļaudis, kas jau sākuši gatavoties tuvu un tālu ciemiņu uzņemšanai. Turklāt tikai 5 km no Pelčiem ir Kuldīga, kas tieši pēdējos gados atdzimst savā senajā godībā, kur darbojas koka amatniecības centrs, mākslas nams,  mākslinieku rezidence u.c., kur ir Eiropā platākais ūdenskritums Ventas rumba un skaistā Alekšupīte ar daudzajiem tiltiņiem. Tāpēc iecerēts bez lielajām visa Kuldīgas novada iepazīšanas ekskursijām interesentiem rīkot mazās uz Kuldīgu, lai atklātu pilsētas kultūrvēsturisko mantojumu, darbīgos ļaudis un jaunās vēsmas.


Būs plaša vakara kultūras programma – stāstnieku, pašdarbnieku  un novadnieku vakari, tradicionālais brīvais mikrofons, leģendu nakts Pelču pilī un saieta tēmas – ceļa – daudzinājums,  nakts orientēšanās, basketbols un arī grāmatas 3x3 Latvijā. 1990-2015 atklāšana.

Dzīvot varēs ērtajās, nesen renovētajās skolas kopmītnēs, bet nodarbības lielākoties notiks pilī, kur varēs patverties no vasaras karstuma, kāds mēdz būt jūlija beigās. Peldēties varēs gan Pelču peldvietā, gan doties uz netālo Ventu.

Šo saietu organizējam mēs, kuldīdznieku Bitinieku ģimene, un mums tas būs jau piektais. Varbūt kāds bijis kopā ar mums Skrundā, Kalnos, Kazdangā vai Kandavā? Nu ar Kuldīgas novada pašvaldības atbalstu esam izvēlējušies to rīkot savās mājās. Sportisti mēdz teikt, ka mājās pat sienas palīdz. Droši vien, bet mēs zinām vēl ko, proti, ka 3x3 ir tāds burvīgs fenomens, kad cilvēki, kas tajā pulcējas, prot ne tikai apgūt jaunas zinības un prasmes, bet māk un vēlas atbalstīt un savas atziņas nodot arī citiem. Un šādā vidē diskutējot, mācoties, cienot vienam otru, dzimst jaunas idejas, valda laba enerģija un prieks. 

Uz tikšanos Pelčos!

Ārzemju dalībniekus lūdzam pieteikties līdz 1. maijam pie Līgas Rupertes, e-pasts liga3x3@iserv.net , 2141 Brunsink N.E., Grand Rapids, MI 49503 USA, tālr. (616)456-8023.  Dalības maksa ir US$350.- personai (bērniem līdz 7 g.v. puscena), bet nepārsniedzot US$800.- kodolģimenei. 

Latvijas latviešiem jāsūta motivācijas vēstule e-pastā: pelci3x3@3x3.lv, bet vairāk informācijas pa tālruni +371 29463930 (Daiga). Dalības maksa vienam cilvēkam 130 eiro; kodolģimenei nepārsniedzot 450 eiro (vecāki ar nepilngadīgiem bērniem). Bērniem līdz 7 gadu vecumam 65 eiro. Marta sākumā www.3x3.lv būs sīkāka un precīzāka informācija par ievirzēm, vakara programmām u.c.

Daiga Bitiniece

Aivara Vētrāja un Alda Bitinieka foto

Pelču pils.

Pelču internātskolas-attīstības centra ēkas, kas būs saieta dalībnieku rīcībā.

Pelču 3x3 saieta vadītāji – Bitinieku ģimene – Kandavā 2012. gadā.


© 3x3 2016