Aicina Kocēnu 3x3Šogad no 8. līdz 15. jūlijam Latvijā Kocēnos, netālu no Valmieras, notiks 43. Pasaules latviešu ģimeņu saiets.


1.attēls. Kocēnu novads Latvijā.


Novadā apvienoti pieci pagasti - Bērzaines, Dikļu, Vaidavas, Zilākalna un Kocēnu ar vairāk kā 800 gadu zināmu senu pagātni. Daļu Kocēnu novada veido Gaujas nacionālais parks ar saviem dabas pieminekļiem, tāpēc gleznainā apkārtne un Zilā kalna tuvums dara šo apkārtni īpaši pievilcīgu tūristiem un dabas mīļotājiem. Skautu kustība, Kocēnu zirgaudzētava, atjaunotais kultūras centrs un sporta nams ir tikai neliela daļa no tā, ar ko lepojas kocēnieši. Šeit mīt darbīgi, uzņēmīgi, stipri un radoši ļaudis, kas apņēmušies mūs visus uzņemt.

Saieta tēma ir atāls – pēc noganīšanas vai nopļaušanas ataugusi zāle. Ir sen zināma patiesība, ka zālei piemīt vairākas dzīvības: to pļauj, nogana, min kājām un dedzina. Tā pakļauta ziemas saliem un nolemta daudzām dzīvām radībām par barību. Taču tā ataug. Tiklīdz ir pagājis laiks, kas nepieciešams, lai sakopotu saknēs esošos spēku, zāle zeļ no jauna. Tā arī mēs Kocēnu 3x3 saieta nedēļā kopsim savās saknēs esošo spēku un raudzīsim saskatīt jaunas iespējas savai izaugsmei.

Mūs gaidīs liels pagalms, ko no visām pusēm ieskauj koki un senās atjaunotās Kokmuižas pils ēkas, kurās tagad ir pamatskola, kultūras centrs un sporta nams.


2.attēls. Kocēnu skola.


Turpat netālu atrodas bērnudārzs, kā arī atpūtas bāze “Lauviņas”, kas palīdzēs mums nodrošināt apmešanos. Gulēsim praktiski un askētiski – uz matračiem uz grīdas skolas klasēs un bērnudārza telpās. Visu diennakti būs pieejams siltais ūdens un dušas. Tomēr tiem, kam nepieciešams lielāks komforts, mēģināsim rast individuālus risinājumus kāda kocēnieša ģimenē vai tālākās atpūtas vietās par papildus samaksu.


3.attēls. Viesu nams “Lauviņas”.


Darbošanās saietā notiks trijos cēlienos – rīta ievirzēs, pēcpusdienas un pievakares ievirzēs. Tās vadīs paši nometnieki, Latvijā un pasaulē pazīstami lektori, kā arī amata meistari no dažādiem Latvijas novadiem. Atsevišķi darbosies pieaugušie, bērni no 7. līdz 13. gadu vecumam, kā arī paši mazākie dalībnieki.

Pieaugušie varēs apzināt un kopt savas saknes ievirzēs Latvijas vēsture fotogrāfijās, Latviskie godi, Latviskā virtuve, Dievturība, Mūsu spēka avoti, Alus darīšana.

Dabas varenību apjautīsim, klausoties Zāļu sievas padomos un Putnu mācībā, kā arī izstaigāsim Dabas takas zinošas mežsardzes pavadībā.

Veltīsim laiku ķermeņa un gara atveseļošanai Pirts mācībā, Dejā un kustībā, Pēcdzemdību vingrošanā kopā ar mazuļiem un dažādās sporta aktivitātēs, dančos un rotaļās.

Papildināsim amata prasmes Rotu kalšanā, Floristikā, Ziepju darbnīcā, Ādas apstrādē, Lina kreklu un pirts cepuru darināšanā, Tekstila apdrukā un Frivolitē mežģīņu darināšanā.

Mazos nometniekus aizraus Bēbīšu skoliņa pašiem mazākajiem, Sprīdīšu skoliņa pirmsskolniekiem un vakara pasaciņa pirms miega. Mazie varēs veidot animācijas filmiņu, darināt maskas, lelles, radīt jaunas lietas no vecām, kā arī izmēģināt prasmes žurnālistikā un keramikā.

Gan lielus, gan mazus gaidīs Kocēnu zirgaudzētavas zirgi.


4.attēls. Zirgaudzētavas zirgs iejūgā.


Neiztrūkstoša būs arī saieta sabiedriskā dzīve – Nakts basketbols, Nakts orientēšanās ģimenēm ar bērniem, Zoles turnīrs, Nīkšana un Danči, kā arī vispārējā redzesloka paplašināšana Apvārsnī, kopā ar lektoriem no pašu vidus un vieslektoriem.

5.attēls. Nīkšanas vieta.


Ārzemju latviešus lūdzam pieteikties līdz 1. maijam pie koordinātora Arnolda Ruperta, liga3x3@iserv.net 2141 Brunsink N.E., Grand Rapids, MI 49503, USA. Tālr. (616)456-8023. Dalības maksa ārzemju latviešiem ir $280.- personai (bērniem līdz 3 g.v. bez maksas, 3-7 g.v. puscena), bet nepārsniedzot $700.- kodolģimenei.


Ieviržu saraksts un nedēļas programma drīz būs izlasāma arī www.3x3.lv.

Uz tikšanos!


Dina un Reinis Cepļi, Kocēnu 3x3 saieta vadītāji

koceni3x3@gmail.com, tālrunis +371 2 9 224 643 

© 3x3 2012