Aicina 3×3 Salacgrīvā

Ieviržu apraksts

Buklets

Diena ritmsVai vēlies nākamā gada vasarā vienu nedēļu pavadīt pie jūras? Vai sirdī alksti pieelpot pilnu krūti piejūras gaisa, ļaut matiem plīvot vējā, sasmelt kurpēs daudz birstošu smilšu un piedzīvot neaizmirstamu, latvisku kopābūšanu? Ja tā, tad 3x3 saiets Salacgrīvā no 23. līdz 30. jūlijam ir domāts tieši Tev.


Salacgrīva ir Latvijas Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāta dzimšanas vieta. Šī īpašā teritorija teju 4600 km2 platībā apkopo izcilas Latvijas dabas bagātības: upju ielejas, purvus, unikālas iesāļas piejūras pļavas, putnus un augus. Salacgrīvai cauri tek skaistā Salacas upe, kas ne tikai ir iemīļots laivotāju maršruts, bet arī ik gadu dod mājvietu nārstojošiem nēģiem, lašiem un citām zivīm.

3x3 saietu Salacgrīvā īpašu darīs tieši jūras tuvums. Saieta norises vietu no jūras šķir vien daži simti metru, paverot iespēju saieta dalībniekiem katru brīvu brīdi pavadīt jūras krastā - rītos vingrojot, peldoties, veidojot smilšu rakstus, spēlējot sporta spēles vai vienkārši atpūšoties. Arī saieta tēma “Vējš” aicinās mūs izbaudīt piejūru, iepazīstot visdažādākos Latvijas vējus un to darbus - auros, stabulēs, dziesmās, burās, dzirnavās, smaržās un spēkos. Izjutīsim vēju kā mūs vienojošo matērijas plūsmu, caur kuru mēs visi netieši saskaramies netveramā informācijas laukā.

Saiets notiks skaisti atjaunotajā Salacgrīvas vidusskolā un vietējā bērnudārzā “Vilnītis”. Tur mēs gan mācīsimies, gan dzīvosim visu saieta nedēļu. 3x3 saiets, kā katru gadu, gaidīs gan jauniešus, gan pieaugušos, gan pavisam mazus bērniņus kopā ar vecākiem un vecvecākiem. Visiem būs ko darīt - atbilstoši vecumam, interesēm un spējām.\


Pašiem mazākajiem bērniņiem būs iespēja kopā ar kādu no vecākiem darboties “Bēbīšu skoliņā” un “Vingrošanā kopā ar mazuļiem”. Bērnudārzniekus gaidīs “Sprīdīšu skoliņa”. Bērniem vecumā no 7 līdz 13 gadiem paredzēts daudzpusīgs praktisko ieviržu klāsts: viņi varēs mācīties rotkalšanu vai koka darbus, radīt animācijas filmiņu vai doties meditēt, izzināt dabas noslēpumus “Dabā ar izpratni” vai darināt šaujamloku “Vilku mācībā”; mākslinieciski noskaņotajiem tiks piedāvātas aktivitātes darbnīcās “Visdari” un “Hennas gleznojumi”.

Šoreiz saietā paredzēta programma īpaši jauniešiem vecumā no 13 līdz 18 gadiem. Jaunieši varēs diskutēt “Jauniešu klubā”, mācīties paši sev pagatavot maltītes “Gatavo pats” vai pieaugt “No puišiem par vīriem” nopietnās praktiskās mācībās laukā un mežā.

Savukārt pieaugušie varēs diskutēt par politiku, apgūt attiecību mākslu ģimenē, darināt ādas apavus vai etnogrāfiski svītrainos brunčus, mācīties ģimenes budžeta plānošanu, vingrot savai veselībai, gatavot latviskus zivju ēdienus, iepazīt Salacgrīvas novadu un tajā mītošo saimnieku dzīvesziņu, kalt rotas, darināt kokli, veidot māla traukus, iet pirtī, kārtot ziedu kompozīcijas, meklēt savus iekšējos spēka avotus. Un, protams, kā nu bez vēja dziesmas - šis saiets iecerēts īpaši muzikāls. Te pat iesācēji varēs iemācīties notis un visu nedēļu apgūt vijoles, kokles vai ģitāras spēli, kā arī dziedāt korī un vingrināt balsi “Balss darbnīcā”.

Protams, būs arī 3x3 saietos neiztrūkstošais vakara un nakts programmu klāsts - brīvais mikrofons, iespēja ierakstīt savu dziesmu 3x3 saieta diskā, ikvakara danči, zolītes un novusa turnīrs, orientēšanās ģimenēm, nakts sporta spēles un daudz kas cits.

Saieta laikā nakšņosim praktiski un askētiski – galvenokārt uz matračiem skolas klasēs un bērnudārza telpās. Visu diennakti būs pieejams siltais ūdens un dušas. Tiem, kam nepieciešams lielāks komforts, mēģināsim rast individuālus risinājumus turpat vidusskolas dienesta viesnīcā vai, par papildus samaksu, tālākās atpūtas vietās.


3x3 saietu Salacgrīvā organizējam mēs, Cepļu ģimene, un mums tas būs otrais. Daļa no jums varbūt atceras arī pirmo mūsu vadīto saietu Kocēnos 2012. gadā, kas bija īpaši skanīgs, jo bērniem bagāts. Mums pašiem ir 4 bērni, un mūsu galvenā 3x3 sajūta ir ģimeniski tuva kopābūšana. Ar to gribam dalīties un piedzīvot kopā ar jums. Mēs zinām: stiprināt latviskas ģimenes, sekmēt latviskas draudzības, veicināt latvisku kopības izjūtu un attīstīt latvisku kultūrvidi - tas patiešām var notikt starp mums visiem, ja spējam pacelties pāri tam, kas mūs šķir, un ļauties tam, kas mūs vieno.

Uz tikšanos Salacgrīvā!

 

Dina un Reinis Cepļi

© Gundars Kalniņš 2017