Kalsim laimi Kandavā visi kopā!


Šīs vasaras 3x3 ģimeņu saieta organizatori Bitinieku ģimene aicina tautiešus būt kopā Kandavā no 22. līdz 29. jūlijam.


Par Kandavu

Kandava ir sena pilsētiņa, kas pirms gada nosvinēja savu 777 gadu jubileju. Tā atrodas skaistā vietā, kur sākās tā dēvētā Kurzemes Šveice, Kandavas novadam cauri vijas Abavas upe, te izveidojusies unikālā Abavas senleja.

Paši kandavnieki saka, ka tā ir mīlētāju, gleznotāju un sporta cienītāju pilsēta.


Par saieta saturu

Kandavas vārdam ir vairāki skaidrojumi, viens no tiem kandave – zirga atstātas pēdas dūkstīs; iemīta vieta, vieta ūdens malā. Saieta simbols būs pakavs, tas rotās arī saieta suvenīrus; saieta motīvs – katrs pats savas laimes kalējs.

Būs ļoti liela ieviržu izvēle – līdz 40. Varēs izvēlēties rīta, pēcpusdienas un pirmsvakariņu ievirzes. Vakara programmas top sadarbībā ar kandavniekiem, teātri spēlēt visiem mācīs režisors Valdis Lūriņš, bet folkloras kopu Vilki un Vilcenes vadītais daudzinājums notiks skaistajā Bruņinieku pilskalnā.

Par saieta mājvietu

3x3 saiets notiks profesionālās izglītības kompetences centrā Kandavas Valsts lauksaimniecības tehnikums.

Tehnikumam profesionālās izglītības kompetences centra statusu piešķīra pērn augustā. Lai to iegūtu, bija jāatbilst noteiktiem kritērijiem: vismaz 500 studentiem, sekmība, metodiskais darbs, līdzdalība dažādos projektos, akreditēto izglītības programmu skaits un kvalitāte. Kompetenču centra statuss pielīdzināms valsts ģimnāzijas statusam.

Tehnikums pērn un šogad īsteno divus ERAF projektus; jau atjaunota dienesta viesnīca un mācību korpuss, pārbūvēta ēdnīcas ēka, lauksaimniecības tehnikas laboratorija un modernizēts mācību aprīkojums un iekārtas. 

Te mācās 580 audzēkņi sešās specialitātēs: lauku tūrisms, automehāniķi, elektriķi, viesnīcas un ēdināšanas serviss un lauksaimniecības mehanizācija.


Par dzīves apstākļiem

Visi saieta dalībnieka varēs dzīvot divās ēkās (turpat līdzās mācību ēkām, kur notiks ievirzes) tikko remontētā, labiekārtotā dzīvokļu tipa dienesta viesnīcā. Tas nozīmē, ka vienā dzīvoklī ietilpst viens divvietīgs un otrs vai nu trīs, vai četrvietīgs numurs, un uz abiem kopīga ir duša un tualete.

Dalībnieki, kuri nevēlēsies dzīvot augstākos stāvos, varēs to norādīt, tāpat minēt, ar ko vēlas dzīvot kopā.

Ja nu ir vēlme dzīvot īstos laukos, Kandavā un tās apkārtnē ir daudz skaistu viesu namu un lauku sētu. Plašs to saraksts redzamswww.kandava.lv, naktsmieru var baudīt 2 viesnīcās, 6 viesu namos, 4 lauku mājās, 3 brīvdienu mājās.

Taču jāņem vērā, ka, izvēloties kādu no tiem, pašiem būs nepieciešams transports un būs jāmaksā atsevišķi. Ja ir interese, lūdzu pirms saieta darīt to zināmu! Pārsvarā attālums no viesu namiem līdz saieta norisei ir no 7 līdz 20 km.

Saieta laikā būs informācija par iespēju nopērties īstā latviskā pirtī. Arī to piedāvājums te plašs.

Turpat līdzās viesnīcai atrodas arī ēdnīca; nedaudz tālāk plašs baseins gan bērniem, gan pieaugušajiem, vairāki sporta laukumi, kartinga trase, bet atpūtai var saelpoties veselīgo priežu aromātu turpat aiz tehnikuma parkā.

Skolas apkārtnē ir vairāki avoti, netālu pašu kandavnieku iecienītais Teteriņu ezers.

Ārzemju latviešus lūdzam pieteikties līdz 1. maijam pie koordinātora Arnolda Ruperta, liga3x3@iserv.net 2141 Brunsink N.E., Grand Rapids, MI 49503, USA. Tālr. (616)456-8023. Dalības maksa ārzemju latviešiem ir $280.- personai (bērniem līdz 3 g.v. bez maksas, 3-7 g.v. puscena), bet nepārsniedzot $700.- kodolģimenei.


Ieviržu saraksts un nedēļas programma drīz būs izlasāma arī www.3x3.lv

Uz tikšanos!Daiga un Aldis Bitinieki, Kandavas 3x3 saieta vadītāji

daiga.bitiniece@kurzemnieks.lv, +371 29463930© 3x3 2012