Tiešraides 2020.gadā

15.jūlijā

Ulla Milberta un Līga Broduža
Ulla ir 1. Baltijā zero waste jeb bezatkritumu kafejnīcas (Cafe M) dibinātāja. Savā ikdienā viņa mēģina dzīvot pēc bezatkritumu principa un kafejnīcu izmanto kā informatīvo platformu, caur kuru rādīt cilvēkiem, ka samazināt atkritumus savā ikdienā vai pat biznesa līmenī, nemazinot ierasto dzīves komfortu, ir daudz vieglāk, nekā mums šķiet.

Līga Broduža dzīvo Ķekavas novada Plakanciema mežā. Muzicē divās folkloras kopās, savā saimniecībā “Dabas zirgi” pulcina ap sevi domubiedrus, kam rūp zirgu labklājības jautājumi. Līga cer, ka viņas veidotais uzņēmums būs pirmais dzīvnieku aizsardzības uzņēmums Latvijā ar sociāla uzņēmuma statusu. Vecpiebalgas 3×3 Līga spēlēja dančus un vadīja ievirzi, kurā mācīja saprast zirgu valodu.

Ar abām dāmām runāsim par vides un dabas tēmām, un viņas labprāt atbildēs uz jautājumiem.

Kā pievienoties?

1. Lai pievienotas, lieto šo Zoom saiti – 3×3 Tiešsaites no Chrome vai Safari tīmekļa pārluka.
2. Ja vēlies pievienoties no sava viedtelefona, tad lejupielādē Zoom aplikāciju no Play Store vai App Store (tas neko nemaksā).
3. Pieslēdzoties, noklikšķini uz austiņām un izvēlies Tavas ierīces audio (Use computer/device audio).

Lūdzu, pārliecinies, vai vari pieslēgties 15 minūtes pirms tikšanās (arī mēs būsim tiešsaistē jau laicīgi).

Ja iespējams, pievienojies ar ieslēgtu video kameru un esi klusā vidē

_______________________________________________________________________________________________

Bijušās tiešraides

8.jūlijā

Jūs gaida interesanta tikšanās ar Edgaru un Liliju Liporiem. Viņi pastāstīs par vienu no savas radošās dzīves projektu – Starptautisko laikmetīgās dejas festivālu “Vides deja”. Tas jau desmito gadu pēc kārtas pulcē māksliniekus un dejas interesentus iedvesmoties un autentiskā gaisotnē radīt neparastas vides dejas performances. Festivāla galvenais mērķis ir izaicināt māksliniekus radīt darbus simbiozē ar apkārtējo vidi, kā arī veicināt kultūras un mākslas daudzveidību. Vide kā dejas partnere, vide kā scenogrāfija, kā stāstniece un impulss māksliniekiem. 

2020. gada festivāls būs veltīts NĀKOTNEI UN EKOLOĢIJAI (3. – 9. augusts Līgatnē). Festivālā tiek iestudētas vides dejas performances, organizētas ar ķermeņa un vides izpēti saistītas nodarbības gan skatuves mākslas profesionāļiem, gan laikmetīgās dejas interesentiem neatkarīgi no sagatavotības līmeņa.Tāpat festivāla programmā ir iekļautas dažādu valstu laikmetīgās dejas izrādes, kas ir guvušas nozares profesionāļu atzinību.

1.jūlijā

Mūsu vakara viesi būs Sandra Bondarevska un Varis Sants. Varis kopš Pelču 3×3 saieta daudziem labi zināms kā labs vīndaris un lielisks fotogrāfs. Tomēr šoreiz Varis atklās vēl kādu senu aizraušanos  – dzimtas koka pētīšanu  – un dalīsies ar praktiskiem padomiem, kā to var paveikt pašu spēkiem. 
Sandra mums stāstīs stāstu par meklēšanu, atrašanu un turēšanos kopā. Reiz Sandra iegāja Īrijas pīpju veikalā ar izkārtni Peterson of Dublin, un, viņas vārdiem sakot, notika inficēšanās ar Pētersonu vīrusu vairāk nekā 10 gadu garumā. Sadarbojoties ar nelaiķi Jāni Stradiņu, vēsturnieku Andri Tomašūnu, dodoties ekspedīcijās ar Gunu Grebi, tiekoties ar 17 Latvijas Pētersoniem un daudziem, daudziem citiem dažādos ceļos satiktiem cilvēkiem, tapa grāmata Pētersoni Īrijā.

17.jūnijā

Vakara viesis – Ilga Reizniece

Laiks pirms Jāņiem ir Ilgas Reiznieces mīļākais laiks, un visi viņas bērni ir dabūjuši baudīt īstus Jāņus. Īstā lauku sētā, kur nekad nav bijusi elektrība, kur senču tradīcijas top īstas un patiesas. Bez skatītājiem, bez svešiniekiem, tikai sev un saviem vistuvākajiem draugiem.
Tomēr daudzus gadus Ilga radījusi tikpat īstu Jāņu sajūtu arī Rīgas augstākajā kalnā – Dzegužkalnā. Tie, kuri grib par to visu dzirdēt, aicināti 17.jūnijā pievienoties mums 3×3 tiešsaistē pulksten 20.00.
Kopā ar skandiniecēm sarunāsimies par senajām Jāņu vakara tradīcijām. Atcerēsimies kādu dziesmu, ko Jāņu vakarā dziedāt pie ugunskura, un būsim Zāļu vakara ielīgošanas noskaņās.


10.jūnijā

Vakara viesis – Raisa Vieru

This image has an empty alt attribute; its file name is raisa_fb_posts.png

Paragraph


Raisa Vieru ir masiere un 3×3 ieviržu vadītāja, kuras vārdu dzirdot, daudziem sejā atplaukst smaids. Ne viena vien 3×3-nieka mugura kļuvusi taisnāka un sirds mierīgāka pēc tikšanās ar viņu. Pašas vārdiem sakot: “Darbs ir mans hobijs. Ja būtu iespējams, labprāt visu pasauli ārstētu bez maksas. Mana stihija ir mugurkauls, redzu un jūtu cilvēku kopumā.” 

Tā kā mugurkauls ir balsts katram no mums, mūsu tikšanās reizē Raisa pastāstīs, kā varam palīdzēt sev un saviem tuvākajiem, kā varam rūpēties par savu mugurkaulu, demonstrējot arī  praktiskus vingrinājumus. Meklējiet draugu, ko masēt tiešsaistes laikā un uz tikšanos!

3.jūnijā

Mūsu pirmie vakara viesi 3.jūnijā bija Līga Ruperte un Inese Krūmiņa, mīļi sauktas arī par 3×3 mammām. Varējāt dzirdēt viņu abu skatījumu un atmiņas par 3×3 kustības pirmsākumiem Latvijā pirms 30 gadiem.

Ar kādām domām un idejām Līga pirmoreizi brauca no ASV uz Latviju? Kas šajā idejā bija tāds, kas Inesi, ilggadējo 3×3 padomes priekšsēdi Latvijā, piesaistīja uz visiem laikiem? Vai un kā 30 gados ir attīstijušies un mainījušies 3×3 kustības galvenie mērķi – latviskās identitātes un latvisko ģimeņu stiprināšana? 

Kas ir 3×3 apbrīnojamā fenomena pamatā – daudzu cilvēku brīvprātīga, nesavtīga latviskuma kopšana un uzturēšana, tradīciju un vērtību nodošana bērniem. Kādas ir Līgas un Ineses nākotnes vīzijas?