Tiekamies 3×3 salidojumā – klātienē vai attālināti!

Salidojuma avīze

Šogad globālajai pasaules latviešu ģimeņu 3×3 kustībai aprit 40 gadu, un trīsreiztrīsnieki aicināti tikties salidojumā 28. augustā no 12.00 Bauskas pilskalna parka estrādē vai piedalīties attālināti.

Tā būs viena intensīva, skaista diena, kurā kopīgi varēs izdzīvot līdz šim tik ierasto un ļoti gaidīto, bet kovida dēļ jau divus gadus pārcelto tradicionālo saieta nedēļu. 

3×3 salidojumā darbosies ieviržu teltis, par aizvadīto laiku liecinās izstāde un atgādinās 3×3 skaņu studijas ieraksti. Notiks arī daudzinājums, būs ierastā Lailas un Jāņa Kirmušku vakara pasaciņa mazajiem utt. Un, lai būtu kopības izjūta, vairākas reizes dienas laikā iecerēta virtuāla saslēgšanās ar latviešiem no citām zemēm. Un vakara izskaņā pirmizrādi piedzīvos Montas un Armanda Jakovelu veidotā pilnmetrāžas dokumentālā filma Trīsreiztrīs. Noslēgumā, protams, danči ar iemīļotajiem 3×3 muzikantiem.

Tiešraide no salidojuma no 12.00 tiks translēta arī kustības Facebook kontā 3x3_Latvija, tādējādi notikumā attālināti piedalīties varēs arī no jebkuras vietas pasaulē. Saprotam, ka ne visi, kas vēlas, varēs būt klāt sarežģītās situācijas dēļ (piem., pielaide ar negatīviem testiem prasa visādus grūti izpildāmus ierobežojumus, Covid-19 vakcinācijas sertifikāti no trešajām Latvijā pagaidām netiek atzīti utt.).

Savukārt dokumentālo filmu Trīsreiztrīs tie, kuri piedalīsies attālināti, varēs noskatīties vimeo vietnē, pirms tam saņemot pieejas kodu. Tātad, ja vēlaties to redzēt, piesakieties e-pastā: 3x3salidojums@gmail.com!  Šī filmas pirmizrāde sāksies 20:00 (LV).  (Bet, iespējams, jau septembrī filmu demonstrēs LTV 1.)

Šis e-pasts paredzēts arī saziņai ar salidojuma organizatoriem Cekuļu ģimeni, rodoties jebkuram ar sarīkojumu saistītam jautājumam.

Vēl daži praktiski apsvērumi un ieteikumi tie, kas paredzējuši būt Bauskas estrādē. 

Salidojuma vietā darbosies kafejnīca. Vakariņas visiem būs kopīgas, tāpēc ieteicams ņemt līdzi savu bļodiņu un karoti, kā arī seģeni savām ērtībām. 

Salidojumam iepriekš noteikti jāpiesakas e-pastā: 3x3salidojums@gmail.com vai aizpildot anketu https://ieej.lv/aizpildi3x3 . Tad arī katrs saņems apstiprinājumu un konta numuru, uz kuru līdz 25. augustam pārskaitīt dalības maksu (5 eiro no personas, 10 eiro kodolģimenei).

Uz pasākumu autobuss izbrauks no Rīgas 10.50 un, atgriežoties no Bauskas, 22.00. un 24.00. Ja vēlaties braukt ar kopējo autobusu, lūdzu pieteikties līdz 20.augustam e-pastā: 3x3salidojums@gmail.com. Cena par autobusu 6 eiro abos virzienos.

Un, ņemot vērā valstī noteiktos ierobežojumus, ieeja pasākumā tikai ar derīgu (EU) Covid-19 sertifikātu (personas, kuras ir vakcinētas pret Covid-19 vai pēdējā pusgada laikā to izslimojušas ). Tas attiecas arī uz bērniem no 12 gadu vecuma.  

Daiga Bitiniece, Latvijas 3×3 padomes locekle.