Dokumentālā filma par 3×3!

Atbalstiet dokumentālo filmu par 3×3!

Kopš pagājušā gada rudens sācies darbs, lai izveidotu dokumentālo filmu par 3×3 – par pasaules latviešu ģimeņu kustību.

Tajā iecerēts atklāt, kā no plašam cilvēku lokam nezināmām nometnēm 3×3 kļuvis par unikālu nemateriālo vērtību latvietības saglabāšanā arī 21. gadsimtā. Tā rādīs dziļo, 3×3 tradīcijās balstīto, sadarbību ar tautiešiem visā pasaulē kopš 3×3 pirmsākumiem 1981. gadā ASV Garezerā līdz mūsdienām, atklās cilvēku talantus, kultūrvides daudzveidību, atspoguļos stipru ģimeņu stāstus, plašu brīvprātīgo darbu, godinās Latvijas valsts un valstiskuma tapšanā nozīmīgas personas.

Pašlaik tiek apzināti arhīvu materiāli, kas tiks digitalizēti, ierakstītas intervijas ar kustības pamatlicējiem utt. Jau filmētas abu šīs vasaras 3×3 saietu norises Rūjienā un Salacgrīvā, filmēts tiks ASV, Garezerā, kur 3×3 kustība sākusies.

Filmu veidot 3×3 Latvijas padome uzticējusi diviem jauniem savas jomas profesionāļiem, kas paši bijuši 3×3 kustībā kopš bērnības un izauguši kopā ar to. Filmas režisore un scenārija autore ir Monta Jakovela. M.Jakovela ir Rīgas Stradiņa universitātes maģistra studiju programmas Komunikācija un mediji studente, TV3 ziņu žurnāliste. Veidojusi arī TV dokumentālās filmas – 2013. gadā Latvijas faili. Čigāni Latvijā, 2016.gadā Nelūgtie viesi: Eiropas krastos izskalotie. Filmas operators ir Armands Jakovels. Absolvējis Eiropas filmu koledžu Dānijā, strādājis Jura Podnieka studijā, izpildījis filmēšanas pasūtījumus stāstiem par Latviju vadošajām pasaules ziņu aģentūrām Associated press un Euronews. Ginta Bērziņa asistents, piedalījies Viestura Kairiša filmas Melānijas hronika un Lailas Pakalniņas dokumentālās filmas Karote uzņemšanā. Filmējis vairākās 3×3 nometnēs.

Atbalstu filmai jau snieguši Anita un Guntis Liepiņi no Kanādas, vairākas Latvijas pašvaldības, kur 3×3 saieti notikuši – Kuldīgas, Saldus, Jaunpils, Rucavas, Mazsalacas, Alsungas, Mālpils novadu domes. Arī PBLA Kultūras fonds atbalstījis filmas projektu. Atbalsts solīts arī no Daugavas Vanagiem Vācijā, ziedojumi tika vākti abos šīs vasaras Latvijas saietos, tas tiks turpināts arī citās nometnēs. Taču, lai segtu visu nepieciešamo (arhīva materiālu apstrādi, kameru u.c. aparatūras nomu, montāžas, skaņas, attēla apstrādes, ceļa u.c. izdevumus), ziedot aicināts arī katrs 3×3 dalībnieks, ieskaitot ziedojumu: a/s Swedbank, konta nr. LV36HABA0551043742683  TRĪS REIZ TRĪS BIEDRĪBA, reģ. nr. 40008039619 ar norādi “Filmai 3×3”.

Vairāk par filmu var uzzināt, rakstot: monta.jakovela@gmail.com.

Daiga Bitiniece

Atbalstīt filmu ar ziedojumu var:

Biedrība Trīs reiz trīs Murjāņu ielā 59, Rīga, LV 1024  

reģ. nr. 40008039619,  a/s Swedbank, kods HABALV22

konta nr. LV36HABA0551043742683 

norāde „Filmai 3×3”