Zasa 2022.gadā

Buklets

Dienas ritms

Ieviržu apraksts

Avīze

1.Cukurgrauds 2.Cukurgrauds 3.Cukurgrauds 4.Cukurgrauds 5.Cukurgrauds 6.Cukurgrauds 7.Cukurgrauds

Baltas domas, balti darbi ZASAS 3×3

Gads sācis griezties uz gaišo pusi, tāpēc laiks kaldināt ratus vasarai! Kas jādara 2022.gada vasarā? No 24. līdz 31.jūlijam jādodas uz Sēliju, uz Zasu, kur šovasar notiks latviešu un latvisko tradīciju kopēju, zinātāju un draugu lielā tikšanās Latvijā! Jaunatklātā Sēlija un sirsnīgā Zasa gaida tieši tevi – ar baltām domām uz baltiem darbiem!

Balta Zasa

3×3 saime pēc divu gadu pauzes šovasar satiksies mazāk zināmajā, bet ne mazāk sirsnīgajā un viesmīlīgajā Sēlijā, kas pēdējos gados zeļ, plaukst un arvien spožāk iemirdzas uz Latvijas kartes.Saiets notiks Zasā, kas atrodas teju krustcelēs starp Jēkabpili, Aknīsti, Līvāniem un Viesīti. Zasas ciems Jēkabpils novada Zasas pagastā izvietojies Zasas upītes krastos pie autoceļa 34 kilometrus no Jēkabpils un 164 – no Rīgas. Apdzīvotā vieta izveidojusies pie Zasas muižas centra, un nosaukums cēlies no tās īpašnieka 18. gadsimtā Heinriha fon Zasa. 

Baltai iedvesmai

Zasas 3×3 piedāvās veselu nedēļu iedvesmot tos, kuri latviskās dzīvesziņas, tradīcijas, valodu ikdienā nedzird, tāpēc tieši šajā nedēļā ir jāpaspēj viss! Iedvesmoties domām par labāku nākotni palīdzēs sarunas par politiku, improvizācijas teātris un dziedāšana – piemēram balto dziesmudziedāšana atgādinās, ka Mana balta māmulīte, mani balti audzināja… un nedēļas laikā noskaidrot, kas ir balts latviešu folklorā?

Jaunums šajā 3×3 saietā būs Baltā galda sarunas, kur visas dienas garumā būs iespēja iedvesmoties klausoties lektoros, bet vēlajās stundās, arī pašiem klausītājiem kļūstot aktīvākiem, iesaistīties nakts diskusijās

Baltās darbošanās

Tiem, kas nonākuši Zasas 3×3, lai kaut ko darītu, baltie cimdi būs jānovelk un jāatloka piedurknes – sāksies lieli un mazi darbi. Kā ierasts, visu vecumu bērniem un jauniešiem būs piemēroti darāmie, gan pētot dabu un apgūstot jaunas prasmes, gan piedaloties kustību, sportošanas, teātra, dziedāšanas un mūzikas spēlēšanas ievirzēs. 

Baltie prieki

Raibajā nedēļas virpulī būs iespēja ne tikai darīt un mācīties, bet, protams, arī priecāties – pamosties ar smaidu un izkustēties; griezties tradicionālo deju ritmos, latvju danču soļos; dziedāt gan folklorās ievirzē, gan vakaros pie nīcēju galda; sajust kopības sajūtu braucot ekskursijās pa jaunapgūtās Sēlijas zemes labākajiem maršrutiem, izmēģināt senlaiku sporta vai prāta spēles. Un pēc tam, kad garam, prātam un miesai jau metīsies melns gar acīm, atgriezties baltajā Zasas 3×3 pasaulē ļaus maigu pieskārienu masāžas, ielūkošanās pasaku pasaulē vai gardu goda ēdienu pagatavošana. Ak, jā, būs arī balto šļakatu prieki – pie ūdenim labvēlīgiem laikapstākļiem būs pieejama peldvieta Zasas muižas parka teritorijā!

Ik vakara koncerti un kopā būšanas, tradicionālais pašizpausmes vakars Brīvais mikrofons visu gaumju, garumu, vecumu un platumu dalībniekiem bez jebkādiem ierobežojumiem. Tāpat arī apsveikumi jubilāriem, galda un vakara dziesmas, kā arī citi kopību vairojoši pasākumi nedēļas garumā ļaus mums no “es” un “tu” kļūt par MĒS. 

Balti paši MĒS!

Zasas 3×3 saietu rīko Cekuļu ģimene – Ilze, Lauris, Ako Kārlis, Lote un Elza Hermīne, aiz kuriem stāv baltie rūķīši – palīgi no darba grupas – Sidoroviču un Bogustovu ģimenes, Juris Tomašūns, Astra Audra Dāboliņa un Lauma Treimane –, kas katrs roku pieliek, lai saiets noritētu godam, lai katru atbraucēju varētu uzņemt ne tikai sirsnīgi un ar laipnu smaidu, bet arī izguldīt ērtā un mīkstā guļvietā – Zasas vidusskolas vai internātskolā gultās vai uz matračiem. Solām trīs reizes dienā paēdināt ar gardiem ēdieniem ar sēļu zemes sirsnību, nodrošināt katram nepieciešamo, iespēju robežās darot visu, lai nedēļa Zasas 3×3 paliktu atmiņā kā skaistākā nedēļa 2022.gadā! Lai top un uz tikšanos!

PIESAKIES! 

Pieteikuma vēstules lūdzu sūtīt e-pastā: zasas3x3@gmail.com , pastāstot par savu motivāciju doties uz 3×3 ZASĀ, par ģimenes locekļiem un to vecumu, kā arī vai un kuros 3×3 saietos esat piedalījušies iepriekš. Pastāsti savu Balto stāstu!

Pilnu informāciju par saietā piedāvāto programmu aicinām skatīties www.3×3.lv un sekojot: Facebook kontam: @Latvija3x3.

Gaidām jūs Zasā no 24. jūlija līdz 31. jūlijam 2022. gada vasarā!

Lai balts mums visiem šis laiks!

Sirsnībā, Cekuļu ģimene